Aras Samyeli – 20.5 Aylık

“Aras 10 aylık iken ilk defa uyku eğitimi vermeye karar verdik eşimle ve başka bir uyku danışmanı ile çalıştık, ancak ilk gün ve sonrası Aras o kadar çok ağladı ve tepki verdi ki biz bir şeylerin yanlış gittiğine ve bu uyku eğitimi işinin bize uygun olmadığına karar verdik.

Ancak zaman geçtikçe Aras gece 11 kere uyanan, her uyandığında biberondan su içmek isteyen , içmez ise ağlamaktan ortalığı yıkan bir bebek olmuştu, bu sırada bende hamile kalınca işler iyice içinden çıkmaz hale geldi.

Anaokuluna gitmeye başladı Aras ama gece uykusunu almadığı için sınıfta erken saatlerde uyuya kalmaya başlamıştı, yani okuldan da verim alamıyorduk.

Aile hayatımız tamamen Aras’ın potansiyel uyanma vakitlerine göre düzenlemeye çalışıyorduk ama düzensizlik ne kadar düzenlenir ki! Hepimiz çok yorgun ve bitkindik.

Aile büyükleri uyku eğitimine tamamen karşılardı, biraz daha sabır 2 yaşına gelince düzelir dediler aslında eşimde biraz kararsızdı. Ama ben bu işin böyle gitmemesi gerektiğinden emindim bir türlü cesaret edemiyordum.

Bir gece eşim Aras’ı saat 1:00’den 3:30 a kadar kucağında sallayıp uyutmaya çalışınca bizde ipler koptu.

O gün Nomi Hanım ile tanıştım ki iyi ki tanımışım kendisini.
Bizi çok mantıklı ve makul olarak o kadar güzel yönlendirmeler yaptı ki hayatımız değişti. Şimdi Aras 20:30 da uyuyor ve sabaha kadar deliksiz uyuyor. Mucizenin tanımı bizim için işte bu!
Bu noktaya varmak çok mu kolay hayır değil ama en önemli kural istikrar! Pes etmeyin ve her şeyi küçük meleğinizin iyiliği ve mutluluğu için olduğunu asla unutmayın.

Tabi ki de Nomi Hanımın benim sabahın 07:30 ‘ unda akşam tacizlerime rağmen her zaman full motivasyon ile bize verdiği püf noktaları bizi başarıya ulaştırdı .”
Çok teşekkürler Nomi Hanım…
Sevgilerimle