Ariel Güner – 26 Aylık

“Oğlumun kesintisiz gece uykularının olacağı ihtimali bana göre hemen hemen yok gibiydi. Hem yaşından hem de alışkanlıklarından dolayı bu eğitimi başarıyla sonuçlandıramaz diye düşünüyordum. Ama öyle olmuyormuş.

Her uykusundan önce Ariel’i kendi yatağıma alıyordum, emziği veriyordum ve bana temas ederek uyumasını bekliyordum. Uyuduktan sonra da yatağımdan alıp kendi yatağına bırakıyordum. Arada emziği düşer ya da yatağında olduğunu fark ederse uykumuz tamamen biterdi.Biz böyle başladık uyku eğitimine.

Eğitime başladığımda en önemlisi istikrarlı olmamdı. Nomi hemen oğluma uygun bir program hazırladı. Ne dediyse birebir uyguladım. Çok inandım ve çok kısa zaman içinde oğlum tek başına yatakta uyumaya başladı. Sadece uyumak değil, emziğimizi bıraktık, kitap gibi güzel alışkanlıklar da edindik. Kendisi için ne söylesem ne yazsam az kalır. Gün içinde ne zaman ihtiyacım olursa ona ulaşabiliyor olmak inanılmaz bir duygu!

Saat 20:30 olduğunda artık iki çocuğum da uyuyor. Hem onlar rahat hem ben rahat. Her şey için çok teşekkürler. Darısı uyumayan bütün çocukların başına…”