Bakış Açım

Uyku, sadece uyumak ile ilgili değildir.

Biz yetişkinlerde olmadığı gibi, miniklerimizde de değil.

Kendinizden örnek alabilirsiniz. Nasıl ki işte çok zor bir günün gecesinde, çok heyecanlı bir günün öncesinde, çok ağır yemek yediğiniz zamanlarda, hasta olduğunuz bir günde uyumakta zorlanır ya da sık sık uyanırsınız; İşte bebeklerinizde de durum aynıdır.

Bebeklerinizin de uykusu, gün içindeki aktivite miktarlarından, çevresel faktörlere, ailenizdeki diğer bireylerle geçirdiği zamandan, uyku öncesi davranışlarınıza, hastalığından yemek yeme sıklığına kadar, kısaca bebeğin içinde bulunduğu duygusal, psikolojik, fiziksel, gelişimsel ve çevresel etmenlerin tamamına bağlıdır.

Uyumamanın altındaki kök nedeni bulmaya odaklanıyorum

Bebeğinize uyku eğitimi verirken, bütüncül bir yaklaşımı benimsiyor; Sadece uykusu ile değil, tüm bu faktörler ile ilgileniyorum. Resmin bütününe odaklanıyor ve uyumamasının altındaki temel nedeni anlamaya çalışıyorum.

Bahsi geçen tüm bu etmenleri domino oyununun bir parçası gibi düşünebilirsiniz. Birinde yaşanan bir değişim, diğerlerini hızlıca etkileyecektir. Üstelik bu oyunda, sadece bebeğiniz değil siz de önemli bir oyuncusunuz. Unutulmamalıdır ki, bebeğin yaşadığı uyku sorunu, aslında tüm ailenin uyku sorunudur. Ayrıca ebeveynlerin de duygusal ve fiziksel sağlığı, sabır, huzur ve mutluluğu üzerinde etkilidir.

Bütün bu nedenleri göz önüne alarak, bebeğinize duygusal temelleri olan bir uyku eğitim planı hazırlıyor, sizin de motivasyonunuzu, sağlığınızı ve mutluluğunuzu gözetiyorum.

Tüm bunları yapabilmek için, bebeğinizin alışkanlıkları, karakteri, çevresel faktörlerini anlayabileceğimiz bir bilgi formunu size iletiyor, orada verdiğiniz bilgiler ışığında, tamamen bebeğinize özel bir plan oluşturuyor ve uyguluyorum. Bu planı oluştururken farklı uyku eğitim metodlarını ve çocuk uyku beslenme düzeni ile gelişimi üzerindeki tecrübemi kullanıyorum.

Özetlemek gerekirse;

  • Uyku eğitimi planı tamamen bebeğinize özeldir. Onun uyku sorunu dışındaki diğer unsurlarını da dikkate alır.
  • Ailenin tamamının mutluluğu ve huzuru ile ilgilidir.
  • Birçok kabul görmüş uzmanın farklı uyku eğitimi yöntemlerini bir arada kullanır.
  • Sadece davranışsal değil, duygusal temellidir.

Birlikte başarabiliriz

Uyku eğitimi, çok farklı kaynaklardan beslenen bir yolculuktur. Biz bu yolculuğa birlikte çıkıyoruz. Bunun için önce kendinize ve bebeğinize, ardından da bana güvenmeniz gerekmektedir. Çok kısa bir süre içinde bebeğinize, kendi kendine uyumayı ve uykuda kalmayı öğretecek, birlikte geçirdiğiniz zamanın daha verimli ve mutlu olmasına yardımcı olacağım. Bu, bebeğinizin sağlıklı gelişimi için attığınız önemli bir adımdır.

Bu yolculukta bebeğinizi yeniden keşfetmeye hazır mısınız?