Deniz Ece Conba – 5,5 Aylık

11 yıl aradan sonra, herkesin sorduğu soru şuydu: “aa, nasıl cesaret ettin?” Ne vardı ki? Altı üstü bir bebek! Neşe kaynağı, hayatın anlamı, sevgi pınarı… Aklıma da devamlı, böyle güzel bebek resimleri geliyordu…

Ece’miz, uzun bir beklemeden sonra, binbir meşakat ile elimizde… Artık ailemizin en kıymetli, en sevimli üyesiydi… Gece ağlamaları, kolik ve reflü şikayetleri, ayına uygun ne varsa sırasıyla yaşatıyordu bize sağolsun 🙂 Sabrediyor, çok istedin bu bebeği diyor, hep 40. günü bekliyordum ki, aniden göbeğimize bir fıtık eklendi. Sebebi, çok ağlıyor olmasıydı. Doktorumuz, “ağlatmayın yoksa ameliyata kadar gider” dediğinde, evimizi bir kaos havası teslim aldı. Devamlı memede ya da sallayarak uyutmaya çalışıyorduk. Kızım ise, uyumak yerine ağlamayı tercih ediyordu.Herkes, 3. ayın sonunda düzeleceğini söylerken, 4. 5. aylar geçti… Deniz de biz de uykusuzluktan perişan olmuştuk.

Derken, My Sleep Journey ile tanıştım. Telefondaki sıcacık ses bana umut verdi. O seste, samimiyet, doğallık ve annelik vardı. Doktorum ile görüştükten sonra cesaretimi topladım ve kendimi Nomi Hanım ın eline bıraktım. Bize öyle bir program çizdi ki, yememiz, tuvaletimiz, uykumuz ikinci günden itibaren düzene girmeye başlamıştı.

Uyuduğu zamanlar, bebeğime bir şey mi oldu diye kontrol ediyordum. İki hafta içinde Nomi Hanım, bütün takıldığımız noktalardan bizi geçirdi ve kızım artık, desteksiz, huzurla ve hırpalanmadan uykuya dalabiliyor.

Eğitim süresince, benim bütün kaygılarıma sabırla yaklaşan, bütün sorularıma cevap veren, “ben sizin yanınızdayım” diyen Nomi Hanım… İyi ki sizi seçmişim. İyi ki karşıma çıktınız. Bebeğimi uyku ile tanıştıran, ailemi huzura kavuşturan size, tekrar tekrar teşekkür ederim.

Uyku eğitimi demek yanlış olur; anne eğitimi demek gerekir 🙂