Mustafa Emin – 8.5 Aylık

“Herkes evine gitti, yalnız kaldık oğlum! Evdeki ağlama krizlerimiz, ayakta sallama çalışmalarımız hepsi birbirine karıştı. Saatler süren ayakta sallamalarım, her ağlamasında memeyle sakinleşir yeterki uyusun diye yaptığım yanlışlarımın hepsine Nomi hanımla son verdik. Nasıl mı? Yine uykusuz bir gece! Nomi hanımla instagram sayesinde tanıştım. Ne olur yardım edin artık uyusun derken bile sanki hiç başaramayacakmışım gibi hissediyordum. Fakat kafaya koymuştum, bu bebek uymalı hemde nerdemi? Kendi odasında kendi beşiğinde !

Evet aynen de böyle oldu 8.5 aylık bebeğimi artık kendi odasına taşıma vakti gelmişti. Ev yangın yeri gibiydi kafaya koymuştum mysleepjourney herşeyi planladı bizim için doğru zamanları, doğru beslenmeyi, uykuyu,rutinleri ve daha birçok şeyi… Sadece onu dinledim ve başarıyı elde ettik! İlk gün kolay olmadı ama şimdi bebeğim kendi odasında kendi yatağında mışıl mışıl deliksiz yatıyor çok kez O’na uyanmadı uyandırsam mı ? diye soruyordum.

Ne kadar uykuya hasret bırakmışım hem oğlumu hem kendimi. Ne kadar yanlışlar yapmışım…siz de benim gibi keşke dememek için dahada geç kalmadan uykuyu öğretin bebeğinize. En önemli şey istikrarlı olmak ve Nomi Hanımı dinlemek ben daha aramadan aradı sordu oda yetmedi evdeki sorunlarımızı çözdü çünkü eşimin çalışma saatleri bebeğin uyku saatleriyle çakışıyordu ve bütün sorunlar bitti oda yetmedi artık babamız bile oğlumuzu uyutuyor onlar mutlu biz mutlu ve tabi ki Nomi Hanıma çok teşekkür ederim hakkını ödeyemem defalarca aradı bişeye takılsam hemen geri döndü hiç kırmadı en yakın dostum gibi oldu ❣ İyi ki varsınız aramalarımız kesildi boşluğa düştük.😊❣Mustafa Emin şimdi akşam 19.30 uyuyor sabah uyanıyor. Deliksiz uykunun tadını aldık 😊
Mucizenin tanımı oldu bizim için ben geç kalmıştım siz siz olun geç kalmayın! İyi ki tanımışım sizi iyi ki varsınız bizim uyku meleğimiz. Sevgilerle başarılarınız daim olsun biz mezun olduk sıra diğer küçük meleklere ….”