Neden “My Sleep Journey” ?

Bebeklerin Uyku Yolculuğu :

Geceleri defalarca uyanan ve saatlerce uykuya dalmayan bir bebeğiniz varsa bunun sizin bebeğinize özel bir durum olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Oysa ki çok yanılıyorsunuz !

Bebeklerin büyük çoğunluğu, yatağa konduklarında hemen uykuya dalamazlar. Zira bebekler, uykuya nasıl dalacaklarını bilmeden dünyaya gelirler.

Kaliteli ve sağlıklı bir uyku, bebeğin sadece uykusu değil; çevresel, duygusal, psikolojik, gelişimsel ve fiziksel ortamı, yani bütününü değerlendirmeyi ve uykuya dalmayı ve uykuda kalmayı engelleyen kök nedeni tanımlamayı gerektirir. Uyku, tüm bu faktörlerdeki doğru bileşenlerin bir araya getirilmesi ile oluşan, eğitim süreci gerektiren ve süreçle beraber öğrenilen bir edimdir.

Bir yapboz ya da domino oyunu gibi düşünülebilir. Herhangi bir parça yerinde değilse, resim tamamlanmamıştır. Taşlardan herhangi birini oynatırsanız, diğer tüm taşlar etkilenir.
Logomuz, işte bu süreci anlatmaktadır.

Uyumayı bilmeyen minik kuzumuz alışık olmadığı bu serüvene, ailesinin de desteğiyle emin adımlarla çıkmayı kafasına koymuş. Bu yolculuğa inanıyor ve yatağına doğru yola çıkarken, yanına en sevdiği yastığını ve uyku arkadaşını da alıyor.

Çünkü bu eğitim sürecini tamamlayan her bebek gibi o da serüvenin sonunda mışıl mışıl uyuyacağını biliyor. İşte bu nedenle, bu yolda ona güvenen ve destek olan ailesi ile işbirliğine hazır.