Selim Erdem – 2,5 Aylık

“Mucizelere inanır mısınız?
Peki bebeğinizin düzeninin 1 günde değişebileceğine?
Ben inanmak istemiştim, eşim ise umutsuzdu online danışmanlık alıyoruz dediğimde…
Bizim hikayemiz 5 gün öncesine dayanıyor, evet sadece 5 günde hayatımız 180 derece değişti. Nasıl mı?
Oğlumuz şu an 2,5 aylık, ilk zamanlar ne kadar sakin ve uysaldıysa da günler geçip gazlar başladığında bizimde kabuslarımız başlamıştı. Doktorumuz “ilk 3 ay bebeğin düzeni düzensizliktir” diyordu, etrafımız ise bekleyin herşey düzene girecek diyordu. Ancak dayanacak gücümüz kalmamıştı ne bebeğimiz ne bizim… Akşam 7-11 arası krizlerimiz artık gündüzlere de taşınmaya başlamıştı ki, tam bu noktada Nomi hanım ile tanıştık. İyi ki de tanışmışız!

Nomi hanım ile eğitime başladığımız günün sabahı değişimin sesleri gelmişti, ama ben en çok gecemizi merak ediyordum, derken akşam saati geldi çattı, oğlumuzda bir sakinlik, tüm gün kriz yaşamadığımız gibi, gece rutini olan krizlerimizden de eser yoktu. Gece 23 öncesi uykuya geçemeyen oğlumuz ilk günden 9 gibi uykuya geçmişti, her gün bu süre daha da gerilemişti ve gecelerimiz bize kalmıştı, eşim de ben de gece öyle bir boşluğa düşmüştük ki elimiz kolumuz boş ne yapacağımızı bilemez hale bile gelmiştik. Tüm uykularımız, tüm beslenmelerimiz birden harika bir düzen içine oturmuştu eğitimimizin sonunda.

Kısaca 5. Günün sonunda neden daha önce Nomi hanım ile tanışmadığıma , bebeğime neden bu kadar eziyet ettiğime üzülmüş, ama bir o kadar da, daha çok gecikmeden bu mucizeyi yaşadığıma sevinir olmuştum.

Bize en doğru uyku ve beslenme alışkanlığını edindiren, Selim’imimizi mutlu bizi de huzurlu anne baba yapan Nomi hanım’a sonsuz teşekkür ederiz.

Dileriz ki tüm bebeklerin de bizim oğlumuzun ki gibi sağlıklı, huzurlu ,kaliteli, düzenli uykuları ve beslenmeleri olsun…”