Zeynep – 5.5 Aylık

““Artık deneyimlisin, ikinci çocuğun, daha rahat olursun” dediler.. İnandım🙂Zeynep doğdu, evimiz neşelendi, ailemiz büyüdü ☀ Amaaa o uyumayınca, çok kısa uyuyunca da evde işler çok aksadı, benim halim kalmadı, büyük kızımızla (ki aslında o da daha küçük) daha az ilgilenebilir oldum.
Elbette herkes için farklı ama kendi adıma konuşacak olursam ben şunu deneyimledim; ilk çocukta yaşanan her an “ilk” ve bu yüzden daha heyecanlı. Uyumasa, ağlasa daha çok sabredip heyecanla o günleri daha kolay geçiriyorsunuz. Vaktiniz daha çok, ilgi bekleyen sadece bir çocuk var, o uyurken siz de uyursunuz, o daha çook bebekken eşinizle akşam siz ne yerseniz olur, illa ki sağlıklı ev yemekleri olmasına gerek yok mesela, bir kaç ay arkadaşlardan, toplantılardan, sosyallikten uzak kalınabilir ne olacak, gibi gibi.. Fakat bizim ikinci kızımız dünyaya gelince ben anladım ki bu sefer işler farklıııı 🙂 Bu sefer daha çabuk düzene girmesi lazım hayatın, evin. İşte bu noktada uyku eğitimine karar verdim. Okudum, dinledim, izledim.. 📕🖥📱Desteğe ihtiyacım olduğunu kabullendim.
Bilgi almak icin Mysleepjourney’i aradığımda Serra Hanım’dan çok güzel farklı bir enerji ve güven aldım. Sonrasında ise Nomi Hanım’ın yol göstermesiyle beni rahatlatan belli bir düzen oturtabildim. Bu iki hafta boyunca yaşadığımız değişim, geldiğimiz bu nokta hayat kalitemizi etkiledi✔ Artık Zeynep desteksiz şekilde daha uzun uyuyabiliyor ve uyandığında daha mutlu. Artık benim daha çok enerjim var, büyük kızımla oyunlara, resimlere devam, hayata devam… 🖤”